Management Team 2017-18 (2018 Show) 

President - James Harris

Vice Presidents - Alan James & Leonie Edwards 

Secretary - Colin Ince 

Assistant Secretaries - Roslyn Ince, Leanne Dries, Tracey Lord

Treasurer- Nicki Jones

Management Committee 

Michelle Akins, Annette Baldwin, Craig Baldwin, Hannah Baldwin, 

Josephine Baldwin, Matt Boyle, Wayne Carter, Peter Camilleri,

Brett Cooper, Leanne Dries, Ryan Dries, Leonie Edwards,

Scott Edwards, Clayton Finlay, Shae Finlay, Trevor Gorsch,

Robbie Haidar, James Harris, Ernie Holstein, Chloe Hutchinson,

Karen Hutchinson, Colin Ince, Roslyn Ince, Max Ince,

Tracey Jacobson, Alan James, Karen James, Nicki Jones, 

Rosemary Laing, Brian Linsley, Pam Linsley, Tracey Lord,

Ken Maddocks, Cherie Mason, Kath Massey, Bevan McBride, 

Tanyia McBride, Crystal McGuigan, Donna Murray, Wendy Murray,

Steve Mudryk, Sandra Shoobridge, Craig Spiteri, Bec Swanbrough,

Brooke Terry, Brenda Wilson, Trevor Wilson, Shelly Wright, Eric Yates

 

Executive Committee James Harris, Colin Ince, Nicki Jones,

Alan James, Karen James, Leonie Edwards, Scott Edwards. 

 

Ring Master -Sandra Shoobridge Assistant Ring Master -  Donna Murray

 

Ring Committee Leonie Edwards, Scott Edwards, Mark Everingham,

Tracey Jacobson, Nicki Jones, Cherie Mason, Donna Murray,

Sandra Shoobridge, Bec Swanbrough, Brooke Terry, Shelly Wright, Eric Yates.

 

Campdraft Organisers- Scott Edwards, Leonie Edwards.

 

Rodeo Events Organisers- Eric Yates, Scott Edwards, Leonie Edwards 

 

Ground Committee James Harris, Alan James, Brett Cooper, Ken Maddocks,

Peter Camilleri, Bevan McBride, Tanyia McBride, Steve Mudryk.

 

Disputes Committee Sandra Shoobridge, James Harris, Scott Edwards, Donna Murray, Eric Yates.

  

Trade Space  Co-ordinator - Alan James 

 

Demo Derby Organiser- Peter Camilleri 

 

Dog Show Organisers- Craig Spiteri & Robbie Haidar 

 

Ute Show Organisers - Max Ince & Michelle Akins

 

Stud Beef Cattle Chief Steward -  Matt Boyle

 

Poultry Chief Steward - Trevor Gorsch 

 

Animal Nursery Organisers - Clayton Finlay & Shae Finlay.

 

Show Girl Co-odinators - Leanne Dries & Roslyn Ince

 

Pavilion Chief Stewards

Section 6 Produce -  Brett Cooper & Steve Mudryk

Section 7 Home Brew - Kath Massey

Section 8 Flowers - Yvonne Snowdon

Section 9 Preserves - Tammie Tang

Section 10 Cookery - Kylie Gallagher

Section 11 Fine Art - Anthony Pearson

Section 12 Photography - Kylie Gallagher

Section 13 Needlework & Craft - Tammie Tang & Karen Hutchinson

 

Stroud Show Association Inc. Since 1921
A QuasiSpace.biz Site